Феномен піратства в гейминдустрии

137

За підрахунками аналітиків з Sandvine global internet phenomena рівень піратства, гейминдустрии включно, зріс з 26% до 32%.

Сьогодні проблема поширення піратського конвенту не така гостра, як наприклад 5-10 років, коли розробники в боротьбі проти неліцензійного копіювання вставляли палиці в колеса чесним гравцям.

До речі, про це ми вже докладно і якщо ви пропустили, то радимо почитати про ігровому піратстві докладніше.

Ті ж Ubisoft намагаючись захистити свою Assassins’s Creed II вигадали настільки замудренную систему захисту, яка блокувала ігровий процес тим, хто грав в ліцензію. Як не важко здогадатися, гра все одно спливла в мережу.

Користуючись нагодою, ми можемо поглянути на те, чому піратство в гейминдустрии існує, як з ним боролися колись, і як з ним боротися зараз.

Коли у тебе немає закопаного скрині зі скарбами

Якщо класифікувати піратів, то ми отримаємо чотири категорії. Перші дві – це необізнані і принципові люди.

Необізнані люди – це казуальні гравці, які не розуміють важливості покупки відеоігри в силу свого незнання. Вони рідко грають в ігри, а якщо починають, то в певну гру просто в ознайомлювальних цілях, і часто не розуміють, що за такий продукт треба платити.

Другий тип – це принципові люди, які вважають, що їм чомусь все повинно діставатися безкоштовно.

Два наступних типи більш важливі для нас в даному контексті, і саме в них можна побачити основну проблему піратства ігор. Це ті, хто не може купити ігри, і геймери, яким просто не вистачає на це грошей.

До третьої групи можна віднести «жертв» вікового рейтингу. Наприклад, який ні будь геймер, якій 14 хоче пограти в Відьмака, однак він стикається з двома проблемами. Перша гра має рейтинг М — тобто 17+, і купити її у продавця він не може при всьому бажання без дозволу батьків. А друге, у нього може не бути грошей, так як заробляти в 14 важкувато. Вихід — завантажити. І саме 37% неповнолітніх геймерів так і надходять.

Останній тип – люди згодні купувати ліцензію, але у них просто немає на це грошей. Тут важливо зрозуміти, що відеоігри є розвагою і не стоять в перших рядах потреб людини. Однак вони продаються за однаковими цінами у країнах з абсолютно різною економікою, де для когось віддати 50 євро за гру – нічого робити, а для інших – це тижневий бюджет на їжу. Наприклад, середня зарплата в Болгарії на 2016 рік була 340 лев, а середня вартість хорошої гри 120 лев. Це все одно, якби в Америці ціна ААА-проекту була не 60$, а 400$.

Сьогодні нестача грошей є однією з основних причин піратства в гейминдустрие.

Як видавництва з корсарами боролися

Як стверджує Піратська партія Німеччини(її члени сидять в Європарламенті), яка виступає за вільний контент для розвитку соціальної відповідальності, видавництва – це бізнес-модель, яка боїться інновацій і готова відстоювати своє право на прибуток будь цінного. Так Ubisoft завжди були лідерами в цій параної і стверджували, що 95% їх аудиторії це пірати.

Такі гучні заяви кілька років тому приводили до того, що створювалися системи захисту і «каральні» механіки. Ось кілька прикладів:

  • У піратської mirror’s Ege гравець не міг розігнатися до повної швидкості.
  • В GTA 4 ті, хто не «купив» квиток в Ліберті Сіті постійно страждали від тремтячою камери.
  • У піратської Serious Sam 3 на першому рівні був скорпіон, якого неможливо було вбити і продовжити гру.
  • Відьмак – до того як CDPR виправилися, вони найняли команду юристів, які розсилали всім скачавшим першу частину гри листи з погрозами, що або вони платять 750$ доларів штрафу, або суд. Проблема в тому, що листи приходили і тим, хто купив гру і навіть тим, хто взагалі про неї не чув…
  • Класикою сьогодні є система захисту DMR. При її наявність в грі сценарію два: через рік чи пів року її зламують, або не зламують, і в гру просто не грають.

З урахуванням того, що корінь піратства в нестачі грошей, намагання видавців і розробників покарати гравців або захистити від доступу до продукту веде тільки до одного – такі люди просто не будуть грати і купувати їх гри. Заборони не змусять людину з поганими фінансами купити гру. Ефект буде такий же, як якщо б ці люди принципово не хотіли б платити.

А що там сьогодні?

Ох, бідні Rockstar! Вбухав 256 мільйонів в GTA 5 вони заробили всього лише 1 мільярд за перші три дні продажу… Ах, бідні Ubisoft! З-за того, що 95% їх аудиторії пірати вони стабільно щороку випускають нам ААА-проект серії Assassin’s Creed…

На щастя, сьогодні і геймери і розробники розуміють, що піратство в гейминдустрии не знищить її, а аргументи проти – звучать також безглуздо, як і заяви французів про 95% піратів. Сьогодні багато великі студії змінює свою політику як раз у бік того, що пропагує Піратська партія Німеччини. Ми бачимо, як це працює на прикладі двох наступних студій.

Ми не дарма сказали, що CDPR виправилися, адже вони зрозуміли помилку. Так, студія відмовилася ставити на третього Відьмака DMR захист, сказавши, що вони не бояться піратства. Адже впевнені, що зробили високоякісний продукт, і коли пірат пограє у Відьмака, в майбутньому обов’язково купить його.

Творці Hotline Miami з Dennaton Games пішли далі і самі виклали гру на торренти. І їх проект також став хітом.

Як висловився один також якщо «виправиться» розробник серії Serious Sam 3 – за якісний проект люди завжди заплатять. А якщо ти звинувачуєш їх те, що твоя «крута» гра не продається, тому що вони жаднюги і пірати – у мене для тебе погана новина.

Джерело: http://softik.net.ua/