Корейська “гра в кальмара “порвала” відьмака ” і “бріджертонів”, ставши найуспішнішим проектом netflix

4

Менше місяця знадобилося корейському серіалу “гра в кальмара”, щоб підкорити глядачів по всьому світу і стати найуспішнішим проектом netflix.

Історію про 456 учасників гри на виживання з вагомим призовим фондом подивилися зі 111 мільйонів облікових записів по всьому світу. Попередні лідери стрімінг, шоу «відьмак» з генрі кавиллом (76 млн) і «бриджертоны» (82 млн) нервово курять в сторонці, да і фільмів далеко до такої популярності – навіть стрічка «тайлер рейк: операція з порятунку» з крісом хемсворт може похвалитися результатом всього 99 млн. При цьому бюджет феномена, якщо вірити змі, не перевищує $23 млн, що в рази нижче, ніж у перерахованих вище проектів. Не кажучи вже про відсутність голлівудських зірок.

Хронологія подій:

  • зазначений на візитці номер телефону виявився реальним-на його власника тут же обрушився шквал з тисяч дзвінків, sms та інших повідомлень від фанатів (на його дружину, у якої номер відрізняється всього на одну цифру, теж), а змінити номер чоловік не може через роботу, хоча викупити його хотів у тому числі кандидат в президенти південної кореї від опозиції. Netflix також вів переговори і в кінцевому підсумку на тлі скарг бідолахи вирішив відредагувати сцену, хоча і схаменувся занадто пізно.
  • один з корейських провайдерів інтернету, sk broadband, подав на онлайн-кінотеатр до суду: через популярність місцевих серіалів трафік за три роки виріс в 24 рази (більше тільки у youtube), а netflix не платить ніяких зборів за використання мережі, як, скажімо, amazon або apple. Sk broadband тільки за минулий рік хоче отримати близько $22,7 мільйона. Ну а “гра в кальмара” стала останньою краплею. Стриминговый гігант пообіцяв розглянути претензію.
  • влаштувати гру в кальмара намагаються всі, незалежно від віку, достатку і соціального становища, від бельгійських школярів, що б’ють тих, хто програв, до арабських шейхів, що вважають за краще обійтися без насильства.
  • нещодавно вдарився в мобільний геймінг netflix розглядає різні варіанти розвитку франшизи, включаючи розробку відеоігри. Поки ніякої конкретики. Тим часом умільці і автори модів додають випробування за мотивами шоу в самі різні популярні ігрові проекти, наприклад minecraft.
  • другий сезон “гри в кальмара” ще офіційно не анонсований, проте режисер і сценарист хван дон хек вже встиг поділитися планами на продовження: в ньому можуть розкрити одного з головних антагоністів, фронтмена – організатора смертельного змагання, що спостерігає за учасниками, охороною та іншими нюансами. Навряд чи у когось знайдеться хоч один аргумент, щоб не дати зелене світло новим епізодам.
  • директор ліги безпечного інтернету і член громадської палати рф катерина мізуліна спростувала інформацію, що з’явилася, про перевірку серіалу в росії. Якщо така і буде мати місце, то силами правоохоронних органів і роскомнадзора, на даний момент до них поки ніхто не звертався. Втім, психологи вже вивчають потенційно небезпечний для дітей і підлітків контент.
  • “гру в кальмара” бурхливо обговорюють в соціальних мережах, новини про серіал все активніше висвітлюють в змі. Нехай пік популярності і припадає на корею, істерія захлеснула найрізноманітніші країни.