Невідомий майнер добровільно повернув $23 млн в ефірі, які йому помилково зарахувалися на рахунок

42

В ході впровадження хардфорка london комісії в мережі ефіріума повинні були не тільки зменшитися, але і прийти у відповідність з певними правилами. Так, якщо бажаючих купити монети багато, а пропозицій мало, то ціна комісії зростає. У разі ж якщо майнер активно скидають здобуте, а шкодують все це купувати мало, то комісії будуть падати. В цілому ж сума повинна була відчутно знизитися, хоча останнім часом сталося кілька дивних випадків, які доводять, що в протоколі є деякі проблеми.

З прикладів: тиждень тому невідомий купив 10 токенів у форматі nft, випущених журналом time. Ціна кожного з них зафіксована на позначці 1 eth. Очевидно, що покупець не звернув уваги на комісію, оскільки за неї він віддав 70 тисяч доларів, що в 4 рази більше ціни за куплені токени. Вчора оператор біржі bitfinex перевів $100 000 стейблкоинов usdt на адресу deversifi. Все б нічого, ось тільки комісія за це склала чималі 23.6 мільйона доларів. Оскільки шум піднявся немаленький, а учасники угоди були незадоволені тим, що трапилося, почали шукати вихід з положення.

Як сьогодні з’ясувалося, всі гроші впали на рахунок майнера, який добув блок за номером 13307440. Невідомий герой копав ефір, коли до нього прилетіла така гігантська сума. Ім’я цього товариша залишиться невідомим, але, судячи з усього, він був клієнтом binance. Справа в тому, що всі гроші вже сьогодні були повернуті, а глава bitfinex заявив, що 7600 монет в ефірі майнер повернув добровільно, а все це сталося завдяки хлопцям з binance, які налагодили контакт з цим самим невідомим копачем. Що сталося насправді і чи отримав майнер якусь винагороду, неясно. Можливо, це велика компанія, для якої важливіше імідж, але все це залишиться за кадром.

Експерти відзначають, що комісії в ефірі нестабільні, а значить потрібно уважно дивитися на цифри, які вам пише система. Це займе не більше хвилини, але втрата всіх грошей може обернутися катастрофою. Врахуйте, що для повернення грошей знадобилося участь двох бірж і посередників. Навряд чи хтось стане піднімати таку ж галас через те, що ви втратите пару сотень або навіть тисяч доларів. Вони просто дістануться якомусь майнер. Також експерти відзначають, що виною всьому може бути бажання продавця криптовалюта швидше провести транзакцію. У цей момент він вибирає найбільш невигідні для себе умови, але в цілому така гігантська комісія – це без сумніву збій системи.