Новий ipad скоро надійде в продаж. Чи варто його купувати?

29

Попередні замовлення на нові ipad 10,2 і ipad mini почнуться 22 вересня — в один день з iphone 13. Розбираємося, чи є сенс переходити на актуальні планшети apple.

Якщо у вас ipad mini попередніх поколінь

Ipad mini 6 істотно відрізняється від минулих версій. Тепер найменший “яблучний” планшет схожий на ipad air в мініатюрі: дисплей розтікається майже по всій фронтальній поверхні.

При цьому гаджет став навіть компактніше, оскільки позбувся кнопки «додому». Рамки зменшили, а touch id перенесли в кнопку живлення на бічній грані. Прокачали і обчислювальну міць: тут стоїть трохи урізаний apple a15 bionic, який набагато спритніше, ніж a12 з ipad mini (2019), не кажучи вже про a8 з ipad mini (2015). Обсяг озу збільшили до 4 гб (уточнимо, що в останніх двох поколіннях стояли модулі на 3 і 2 гб відповідно).

Камери, в порівнянні з ipad mini 5, теж прокачали. Роздільна здатність тильного модуля зросла з 8 до 12 мп, а фронталки — з 7 до 12 мп. З’явився запис 4k-роликів з частотою 60 fps. Функція “в центрі уваги” автоматично повертає камеру, щоб власник завжди був в кадрі під час відеодзвінків. Ще покупці свіжого “міні” напевно оцінять usb-c, підтримку 5g і ненудні забарвлення корпусу.

Чи достатньо цих поліпшень, щоб захотіти придбати новий mini? вирішувати, звичайно, вам, але ми вважаємо, що до пристрою варто придивитися. Особливо якщо любите компактні планшети.

Якщо у вас ipad 10,2 попередніх поколінь

Звичайний ipad не зазнав настільки радикальних змін і залишився єдиним в лінійці apple планшетом з фізичною кнопкою «додому». Крім того, він оновлюється частіше, ніж ipad mini, так що істотних переваг майбутня модель не дасть.

Що нового? незначний апгрейд чіпсета: a12 bionic змінили на a13 bionic 2019 року випуску. Ще з’явилися ширококутна камера facetime, яка теж підтримує опцію» в центрі уваги”, і технологія true tone в дисплеї. Інших значущих фішок немає: wi-fi все ще 802.11 ac, lightning на місці, як і застарілий дизайн.

Але у такої наступності є плюс: підійдуть всі аксесуари від минулих поколінь айпадов. Чи варто купувати новий ipad? якщо у вас апарати двох попередніх років, то навряд чи. Якщо постарше-так, має сенс.