Огляд серії Assassins Creed: історія тріумфу і невдач Ubisoft

266

Поки весь ігровий світ святкує вихід Assassins Creed Odyssey і насолоджується екскурсіями по берегах Античної Греції, ми вирішили згадати витоки серії Assassins Creed. Та ні, мова піде не тільки про минулорічні «Витоки», а в цілому про всіх іграх вже встигла стати легендарною серії. Докладно розглянемо, як злети, так і падіння «Асасина», який вже встиг приміряти на себе безліч жанрових амплуа і прийти від стелс-екшену до цієї рольової гри.

Відразу відзначимо, що в цій статті ми розповімо лише про великі релізи в серії Assassins Creed, вийшли на ПК та ігрових консолях. Спін-оффы для мобільних платформ і нечисленні аддони ми вирішили не розглядати, так як кладучи руку на серце, варто заявити, що вони лише бліда тінь порівняно з основними частинами серіалу.

Assassins Creed

Давайте трохи віддамося ностальгії і згадаємо лихий 2004 рік. Те саме епічне час, коли ігрова індустрія невтомно бомбардувала такими релізами, як Half-Life 2, Far Cry і Rome: Total War. Саме в цей чудовий рік з’явилися перші подробиці про нове дітище Ubisoft, що носила назву Prince of Persia Assassin.

Гра Assassins Creed перестала бути спін-оффом “” і здобула своє власне обличчя в 2006 році на виставці E3. У той момент «Асасін» став улюбленцем публіки, адже кожен скріншот, кожен фрагмент геймплея або подробиці майбутнього хіта інтригували: загадкова фігура Альтаїра, екзотичні пейзажі середньовічного Дамаска, Акра і Єрусалиму, а також, інноваційний геймплей, іменований Social Stealth. І, звичайно, варто відзначити милашка Джейд Реймонд, яка очолила розробку гри і відразу стала головним секс-символом ігрової індустрії.

У рік виходу Assassins Creed нехай і став лідером топ продажів, але до загальної любові дітищу Ubisoft було далеко. Почати варто хоча б з того самого Social Stealth геймплея, який на перевірку виявився симулятором м’ясника, вирізав цілі взводи солдатів у відкритих сутичках. Втім, особливий шарм в Assassins Creed був присутній, так чи інакше ми отримали неймовірно красиву і ефектну можливість відвідати історичні міста в самий розквіт Хрестових походів.

Assassins Creed 2

Вихід сиквела не змусив себе довго чекати, і в 2009 році на радість шанувальникам оригінальної гри, а також скептикам, люто разгромивших «Ассассин», Ubisoft випустили без малого шедевр, до цих пір який зізнається шанувальниками як краща частина серії Assassins Creed. Розробники планомірно провели роботи над помилками і багаторазово поліпшили всі аспекти гри, наче з лупою розглядаючи кожен негативний відгук. Не подобався Альтаїр і загальна лаконічна подача сюжету? Тоді отримаєте харизматичного викрадача жіночих сердець Еціо Аудиторові, веденого жадобою помсти за жорстоку кару всієї його родини.

Інший момент – зміна пустельного середньовічного сеттінга на яскраві італійські міста в епоху Ренесансу. Хотілося більше колоритних персонажів? Як щодо кровожерливого тирана Родрио Борджио і харизматичного винахідника Леонардо Да Вінчі? Про геймплей теж не забули, наповнивши життям міста і сторонніми заняттями, на які завжди міг відволіктися гравець. Але все ж, головна заслуга ігри і досі гідний привід скачати Assassins Creed 2 – сюжет та історія життя Еціо. В його мотивацію, вчинки, у кожне сказане слово дійсно хотілося вірити і щиро радіти перемогам персонажа.

Assassins Creed Brotherhood

Як не дивно, але навіть 40 годин, проведених разом з Еціо, було недостатньо. Гравці кричали «Ще!», вимагали продовження історії вподобаного персонажа, і Ubisoft через рік відповіла на всі прохання релізом Medal Cred Brotherhood. Гра відкривала нову главу з життя постарілого Еціо і розвивала механіки, закладені в Assassins Creed 2. Розробникам варто віддати честь, всього лише за рік розробки вони, по суті, зробили не просто аддон, а повноцінну гру, нехай і на старій основі.

Серед головних відмінностей від Assassins Creed 2 можна відзначити функцію управління братством ассассинів. Віддані хлопці в капюшонах не тільки допомагали в бою, але і слухняно відправлялися на самогубні місії практично по всій земній кулі. Пара кліків мишкою, і ось уже член братства отруює тамплиерского самодура де-небудь на території залитих сонцем пісків Єгипту.

Assassins Creed Revelations

Фінальна глава з життя Еціо побачила світ 2011 року. Неабияк постарілий і покритий сивиною, але все ще не втратив спритності ватажок ассассинів вирішує закінчити місію свого життя і вирушає у найбільший мегаполіс сходу – Константинополь.

Сюжет Assassins Creed Revelations можна похвалити за зрослу кінематографічність постановки, яскравий фінал і низку тих самих «одкровень», що розкривають історію протистояння між тамплієрів і ассасинамі (спойлер: ассасини – не завжди грають роль хороших хлопців). Геймплейно гра не привнесла нічого по-справжньому нового в серію Assassins Creed. Втім, не зламати відпрацьований фундамент – вже непогано.

Assassins Creed 3

Солідно заробивши на попередніх іграх і закінчивши історію Еціо Аудиторові, Ubisoft вирішують в 2012 році випустити свій Magnum Opus, одну з найбільш масштабних і інноваційних ігор в серії – Assassins Creed 3. Для реалізації грандіозних планів потрібний не менш грандіозний і видний сеттінг. Вибір припав на Північну Америку часів Громадянської війни за незалежність. Як не дивно, але конфлікт ассассинів і тамплієрів зіграв важливу роль і в історії підписання Декларації Незалежності США.

Перше, чим вражав Assassins Creed 3 – небаченим розмахом дії, з екрану так і сипалися мільйони доларів, які вклали Ubisoft в свою нову гру. Вперше в серії з’явилися 2 персонажа – Хейтем Кенуэй aka BadGuy (відтворюватися в пролозі) і його син індієць-напівкровка Конор Кенуэй aka GoodBoy, борець за права свого народу і любитель робити п’яті точки тамплиерским загарбникам. Сюжет Assassins Creed 3 досі наймасштабніший в серії і нехай не зачіпає струни душі також вміло, як трилогія про Еціо, але за епік, сочиться з усіх щілин – його як мінімум приємно згадати.

Обзор серии Assassins Creed: история триумфа и неудач Ubisoft. Assassins Creed 3

У геймплейном плані все пройшло не так гладко, але гра помітно оновила серію Assassins Creed новими механіками. Ми перерахуємо лише малу частину – морські битви, виконані настільки добре, що майже в незміненому вигляді кочують у кожну гру серіалу, повністю змінена анімація паркуру, можливість лазити по деревах і скелях, полювання, насичений світ і багато, багато іншого.

Assassins Creed 4 Black Flag

Покінчивши у третій частині з історією Дезмонда Майлза, Ubisoft все менше приділяти уваги сюжету в сучасному світі, почавши використовувати бренд Assassins Creed просто як можливість в черговий раз відправити гравців в екзотичний сеттінг. Першою ластівкою став Assassins Creed 4 Black Flag в 2014 році, сюжет якого практично повністю проходив у піратському сеттінгу, а геймплей переніс акцент на механіку водних битв.

Того епіка і великої кількості персонажів сюжету Assassins Creed 3 в «Чорному Прапорі» і в помині немає, це більш камерна, особиста історія без претензій на будь-яке «твір мистецтва». Інша справа, що на пересічність сюжету навіть і не хотілося звертати, так як Assassins Creed 4 Black Flag зміг стати нехай і казуальної, але заміною легендарної серії «Корсари». Пригоди Едварда Кенуэя могли здатися по-справжньому приголомшливими, коли в променях західного Сонця бороздишь простори Карибського басейну, влаштовуєш абордажи і насолоджуєшся піратської романтикою.

Assassins Creed Unity

Для споконвічно французької студії Ubisoft було справою честі присвятити гру одного з найвизначніших періодів своєї нації – Французької революції 1789 року. Саме завдяки історичному сеттингу, а також відмінною, навіть за сучасними мірками, графіку, Assassins Creed Unity у 2014 році з непідробним інтересом чекала вся ігрова громадськість. А які були обіцянки: багатотисячні натовпи на вулицях, велетенські будівлі в масштабі 1:1 і висновок стелс-механік на новий рівень для серії.

На жаль, чи то зайва поспіх була всьому винна, то розробники не впоралися з вантажем амбіцій, але Assassins Creed Unity обернувся однією з темних голів в історії серії. Ні, гру зовсім не можна було назвати провалом, графічне виконання було на висоті, а геймплейно гра і справді трохи наблизилася до еталонної серії стелс-ігор Hitman. Проте велика кількість багів, багато з яких стали класикою ігрових мемів, і нудний сюжет, змушують констатувати, що Unity – непогана гра з величезним і, на жаль, нереалізованим потенціалом.

Assassins Creed Rogue

Коли кількість починає домінувати над якістю, шедеврів рівня пригод Еціо очікувати не доводиться. Саме така історія і трапилася в 2014 році, коли разом з Next-Gen «ассассином» Unity, Ubisoft випустили Rogue ексклюзивно для застарілих консолей. Останній взагалі був відправлений на самовбивчу місію, адже кому захочеться грати в гру з застарілою графікою і знайомим американським сеттінгом, коли ось, зовсім поруч сліпуче красивий Unity. Та й, чесно сказати, дві схожі 40-годинні ігри в один сезон – це занадто.

Assassins Creed Rogue очікувано спіткала незавидна доля в плані продажів, але всім шанувальникам серіалу категорично не рекомендується пропускати «Ізгоя». Геймплейно гра синтезувала хороші напрацювання третьої та четвертої частини. В міру непоганий сюжет і акцент на морських битвах в обрамленні американського антуражу і холодних арктичних вод, нехай і не привніс нічого нового в серію Assassins Creed, але точно подарує десятки захоплюючих годин для фанатів франчайза.

Assassins Creed Syndicate

Ubisoft, зловивши кілька соковитих аперкотів від ігрової громадськості (перший – прохолодні відгуки на Rogue і Unity, другий – низькі продажі), вирішили в 2015 році реабілітувати репутацію серії Assassins Creed релізом нової гри з підзаголовком Syndicate. Вийшло з перемінним успіхом. У першу чергу варто відзначити сеттінг Вікторіанського Лондона, який все більше наближає «Асасина» до сучасних реалій і освіжає серію паровозами, автомобілями і набором гаджетів аля Джеймс Бонд 19 століття.

Ще одна важлива перемога – сюжет, який відійшов від клішованого Unity, і змушує інакше поглянути на орден ассассинів. Гарячі серця головних героїв Іві і Джейкоба Фрая не гребують навіть самих спірних методів для досягнення, на перший погляд, благих цілей. Але в цілому, під новою обгорткою виявився все той же Assassins Creed, який можна любити або ненавидіти. Серії як повітря потрібна нова ігрова концепція.

Assassins Creed Origins

Ковтком свіжого повітря для серії, а заодно і відповідь Ubisoft всім критикам на заявки, мовляв «Асасін – конвеєр, в якому нічого не змінюється», став вихід в 2017 році. Розробники пустили в утиль всі напрацювання за багаторівневим висоткам і велетенським містах, і явили нову ітерацію серії, яка впритул наблизилася до жанру рольових ігор. Як сеттінга був обраний Стародавній Єгипет, з гробницями фараонів, спекотними пустелями і вражаючі своїми масштабами пірамідами.

Сюжет гри розкривав витоки заснування ордена вбивць і дозволяв не тільки познайомитися з історичними персонажами, але і випробувати свої сили в битві проти міфічних створінь. При грі в Assassins Creed Origins складно було позбутися почуття, що Ubisoft надихалася серією «The Witcher», що проявляється як у структурі світу, так і сонмі цілком непогано прописаних додаткових завдань і бойовій системі.

Assassins Creed Odyssey

Експеримент з впровадженням елементів RPG в серію Assassins Creed виявився вдалий, але щоб вважатися справжньою рольовою грою Origins не вистачало кілька дрібниць. “Всього лише” діалогової системи і нелінійних квестів, причому не тільки в основному сюжеті,а й у додаткових квестів. Масштабна робота, на яку сьогодні практично ніхто не наважується. Достатньо лише перерахувати кількість великобюджетних RPG в цьому році. Один лише, та й той номінально інді.

Як не потішалися скептики над амбіціями Ubisoft, у розробників вийшло довести, що “Асасін” себе впевнено почуває на теренах рольового жанру. До того ж, Assassins Creed Odyssey вигідно відрізняє затишний сеттінг Середземного моря і Античної Греції, а також велика кількість гумору. Як показує практика, серйозні і дорослі щі в іграх – це добре, але ніколи не завадить розбавити їх парочкою доречно сказаних жартів.

Скачати Assassins Creed Odyssey

Джерело: http://download.openlib.org.ua/