Огляд: The Messenger — платформер старої школи

132

Відразу варто відзначити, що The Messenger – це справжній платформер тієї самої «старої школи». А ключовим об’єктом натхнення для творців стала легендарна Ninja Gaiden.

Саме тому дану гру можна відразу розділити на три окремі частини: протягом перших трьох годин проходження складається з звичайного восьмибитного платформера, слідом ігровий процес перетворюється в шестнадцатибитный (коли лічильник досягає п’яти годин проходження), після чого геймплей різко перетворюється в метроидвание (з механікою перемикання між епохами).

Сюжетна лінія

Проходження The Messenger починається з цілком стандартною історії, в якій б’ється добро і зло. Однак незабаром приходить розуміння, що вся ця заїжджена історія «змазана» непоганим гумором. Гра переповнена всілякими сюжетними кліше зі світу відеоігор і типовими сюжетними поворотами.

Не дивуйтеся, якщо здасться, що герой місцями дурний, адже чого ще можна очікувати від персонажа, якого посилають рятувати світ зі словами: «Немає часу тобі щось пояснювати, по дорозі сам у всьому розберешся». Однак у відвертий і нахабний фарс гра не скочується завдяки гумору, тому що дурість головного героя намагається, наприклад, висміювати торгаш, а ще один персонаж намагається при будь-якому зручному випадку познущатися над героєм.

До речі про торговця: у певний момент він просто ламає четверту стіну і звертається згодом безпосередньо до гравця. Крім того, у нього є розмови на абсолютно всі випадки життя. Також він може повідати корисну інформацію, яка пов’язана з майбутнім рівнем або босом. Хоча і це далеко не всі сюрпризи.

Ігровий процес

The Messenger – це цілком якісний платформер, причому на визначеному етапі проходження він показує популярні елементи метроидвания. Ключова особливість геймплея полягає в тому, що можна перемикатися між 8-ми бітної і 16-бітної версією рівня. Завдяки такій механіці відкриваються небачені раніше і недоступні рівні.

Головний герой – це досить чуйний персонаж. Складність проходження помірна. І в цьому немає нічого поганого, тому що складні елементи ігрового процесу присутні, але вони просто не доведені до абсурду.

Окремої уваги заслуговують битви з босами. Всі біти досить приємні, зокрема завдяки тому, що виникають незвичайні ситуації: іноді боса доводиться розмазати по стіні тонким шаром; іноді бій закінчується мирним вирішенням конфлікту; іноді боси змушують пройти випробування. Причому деколи вони можуть просто пропустити героя повз, чи взагалі просто піти в тінь, обіцяючи повернутися з новими силами. З кожною ситуацією будь-який гравець вже давним-давно знайомий завдяки іншим подібним іграм.

Графіка, атмосфера і звук

Розробники дуже добре передають той самий дух епохи, коли були популярні 8-ми бітні і 16-ти бітні ігри. При цьому гра дійсно виглядає стильно і деякими видами можна помилуватися. З іншого боку гріх на сьогоднішній день створювати такі проекти з якими-небудь похибками у графіку або атмосфері. Гра являє собою справжній «скарб» для тих гравців, які давно б хотіли пограти в стареньку «сегу» або ж «денді». Втім, завдяки цьому атмосфера в ході проходження настільки приємна, що від неї буквально віє ностальгією.

Звуковий супровід для ігор такого типу і жанру – шикарне. До того ж коли з’являється можливість змінити версію гри з 8-бітної на 16-бітну, звук також змінюється і цілком відповідає тому, що було в «бородаті» роки.

Підсумок

Однозначно ключовий плюс The Messenger в тому, що гра представляє сучасну версію Ninjа Gаidеn. Проект в багатьох деталях абсолютно вірним класичним ігор, але при цьому робить їх більш масштабними, свіжими і унікальними. Присутні в грі також оригінальні механіки ігрового процесу, цілком зручне і чуйне управління, крутий саундтрек і чудова гумористична складова.

Джерело: http://pcforsage.com.ua/