Огляд: Twо Pоint Hоspitаl – хороший приклад перевидання старої гри

243

Twо Pоint Hоspitаl – це не продовження і не пріквел. Проект являє собою детальний перенеос гри Theme Hospital (яка вийшла в 1997 році) на сучасні ігрові платформи.

Однак завдяки тому, що до ремейку доклали руку автори оригінального проекту, гру можна з упевненістю назвати довгоочікуваним духовним і геймплейний спадкоємцем. Таким чином, якщо в глибоких 2000-х досить часто грали в симулятор менеджера лікарні, тоді ігровий процес в Two Point Hospital буде цілком зрозумілим і знайомим.

Ігровий процес

Гра в першу чергу пояснює, як потрібно правильно керувати і будувати медичний заклад. Two Point Hospital не змушує відразу довго і нудно колупатися в витрати/доходи, але пояснює, що потрібно зайнятися наймом співробітників і припинити економити на рослинах.

Спочатку важливо і потрібно стежити за всіма пацієнтами, щоб вони не сиділи в кабінетах занадто довгий час і не затримували тим самим чергу. Пацієнти напливають масово, а ймовірних причин цілком може бути відразу декілька: масова захворюваність у місті, катаклізми, зламане медичне обладнання або флірт лікаря з медсестрами замість роботи. Займатися вирішенням всіх цих проблем необхідно гравцеві. Головне в Two Point Hospital зробити так, щоб всі лікарі працювали якісно і швидко, а лікарня функціонувала безперебійно.

У лікарні нічого неможливо вирішити без активної участі гравця. Всіх лобурів потрібно примушувати працювати вручну. Якщо співробітник був сильно завантажений, тоді він стомлюється і робить помилки в роботі, що знову-таки погано.

Будівництво та обов’язки

У розпорядженні гравця виявляється простора площа для будівництва лікарні. Просторі стінки, кілька кабінетів і базові елементи для медичного обслуговування. Спочатку здається, що на такому майданчику можна вмістити все і по кілька штук, проте трохи пізніше приходить розуміння, що потрібно зрушити одну стінку і прибрати іншу.

Разом з новими кабінетами зростає і кількість нових обов’язків. Деколи доводиться добудовувати нові вузькоспеціалізовані кабінети, однак при цьому завжди потрібно розраховувати місце. Щоб отримувати гроші, потрібно зробити об’єкт популярним. Існує кілька показників, які відповідають за цю популярність, наприклад: кількість рослин, дизайн кімнат, різноманітність обладнання, кількість спеціалізованих лікарів і навіть різного роду плакати.

Таким чином, концептуально геймплей практично не змінився. Також дається порожній об’єкт, бюджет для старту, парочка кабінетів, кілька деталей інтер’єру і різні вигадані хвороби. Початок гри проходить по звичній тактиці проходження: будується реєстратура, з’являється слідом кімната для терапевта, кабінет для діагностики, парочка палат для інтенсивних процедур і найм персоналу.

Ігрові локації

Нові місця (вони ж локації) для будівництва лікарні мають відмінні умови і особливості. Іноді в деяких локаціях особливо потребують хірургії, а в інших висококласної психіатрії.

Де можна буде найняти тільки погано кваліфікованих інтернів, яких згодом необхідно навчити всіх секретів професії. В деяких кабінетах буде занадто холодно, тому потрібно першою справою зайнятися нормальним опаленням. Все це вносить непогане різноманітність в ігровий процес і додає якоїсь динаміки.

Мінуси

Через пару десятків годин проходження, гра показує свої мінуси. І всі вони будуються навколо самого головного – нудного ігрового процесу. Кожен раз доведеться виконувати однакові дії і приймати однотипні рішення. Причому регулярно змінювані правила ніяк не змінять нудною рутини. Різниця між локаціями (рівнями) практично непомітна. Дійсно цікавих і при цьому неординарних ситуацій взагалі не відбувається. До того ж всі вигадані проблеми пацієнтів більше не здаються такими веселими, як раніше.

Підсумок

Two Point Hospital – це, скоріше, гра для яких-небудь смартфонів. Оскільки проект сильно нагадує «Веселу ферму», де постійно доводиться виконувати абсолютно однакові дії, які повністю позбавлені всякого інтересу і незвичайних ситуацій. Тільки от ціна на таку гру далеко не мобільний.

Джерело: http://programer.org.ua/