Російська “автотор «займеться виробництвом автомобілів на водневому паливі

25

Заснована в калінінграді компанія» автотор”, з 1997 року випускає за контрактом іноземні автомобілі, в тому числі — bmw, kia і hyundai, заявила про готовність випускати транспорт на водневому паливі. Вже ведуться відповідні розробки.

Ricardo.com

” він у розробці. Немає поки терміну. Є й потенційні російські партнери, поки в переговорах”, – повідомив голова ради директорів компанії валерій горбунов. За його словами, частина розроблюваного електрокара на паливних комірках буде зарубіжною, але частина — обов’язково російською.

У країні вже реалізуються проекти зі створення транспорту на водневому паливі. Водоробус розробив концерн “камаз”, люксовий автомобіль представила ще в травні компанія aurus.

При цьому інфраструктура для машин подібного типу в країні поки фактично відсутня. Згідно урядової концепції розвитку в росії електротранспорту (документ згадує і водневі рішення), перша сотня водневих заправок буде відкрита в 2025 році. До 2027 року включно будуть створюватися по 100 заправок щорічно, в 2028 році їх число збільшать до 300, а в 2029 і 2030 роках будуватимуть по 200 водневих азс.

Також відомо, що» автотор ” готує потужності під виробництво електромобілів під брендами hyundai, kia і, можливо, bmw. Всього передбачено виробництво 5-6 тисяч електромобілів на рік, але кінцеві обсяги будуть залежати від попиту і наявності необхідної інфраструктури для обслуговування і зарядки електрикою в країні.