Розгону більше немає: закривається магазин добірних процесорів silicon lottery — amd і intel самі навчилися сортувати чіпи

21

Феномен оверклокінгу довгий час існував за рахунок наявності помітної різниці між номінальними частотами багатьох моделей процесорів і граничними можливостями по їх підвищенню. Компанія silicon lottery займалася сортуванням процесорів по розгінному потенціалу, заміною штатного термоінтерфейсу, що дозволяло продавати добірні процесори з націнкою. Тепер бізнесмени змушені визнати, що така модель себе зжила.

Джерело зображення: tom’s hardware

Після семи років розвитку інтернет-магазин silicon lottery змушений зробити визнання, що припинить роботу 31 жовтня поточного року. Всі замовлення на зняття кришки з процесорів клієнтів і заміну штатного термоінтерфейсу повинні бути виконані до 30 листопада. Власники бізнесу пояснюють таке непросте рішення несприятливим збігом обставин.

По-перше, виробники процесорів самі навчилися сортувати кристали таким чином, що істотного запасу для розгону вже не залишається. Більш здатні екземпляри стають старшими моделями сімейства, менш здатні реалізуються в якості молодших, і останні колишнього потенціалу збільшення продуктивності силами рядового користувача вже позбавлені.

По-друге, бізнес по заміні пластичного термоінтерфейсу під кришкою теплорозподільника процесора з поверненням intel до використання так званого припою теж себе зжив. Витрати часу, матеріалів і сил по заміні штатного термоінтерфейсу більше себе не виправдовують з точки зору поліпшення температурного режиму роботи процесора або підвищення граничної частоти в розгоні. Не будемо забувати, що така модифікація завжди позбавляла процесор фірмової гарантії, і silicon lottery змушена була замінювати її власною. Активно застосовуваний для подібних модифікацій «рідкий метал» панацеєю для проблем з високим нагріванням процесора теж не був, оскільки за рахунок високої пластичності з часом просто залишав той простір, куди був нанесений спочатку. Процедуру потрібно повторювати регулярно, що було під силу не всім ентузіастам. Власне, перехід intel на припій для кріплення кришки процесора до кристала підвищував ризик його пошкодження при демонтажі, що тільки посилювало безглуздість даної процедури.

Як пояснюють представники silicon lottery, все останнім часом посилилося горезвісним дефіцитом комплектуючих — компанія отримувала партії процесорів з великою затримкою, і терпіння клієнтів доводилося відчувати найсерйознішим чином. Власники бізнесу не виключають, що в певний момент задумаються про відновлення профільної діяльності, але поки умови цьому не сприяють.