ТОП-5 Souls like ігор, гідних вашої уваги

114

Безперечно, Dark Souls стала грою, яка вдихнула нове життя в поняття «складних відеоігор», яке до її виходу всі звикли асоціювати з класикою за типом Battletoads або Contra.

З-за своєї самобутності, вдалого використання всіх особливостей нелінійного оповідання, гра дійсно стала культовою, і породила цілий окремий жанр Souls Like ігор, або ж клонів дарк соулс.

Зовсім недавно 7 вересня на світ з’явився ще один представник цього жанру Immortal Unchained. Її власні оцінки на Metacritic зараз становлять 8,4, і на перший погляд можна сказати, що любителям жанру «зайшло».

Якщо дивитися детально, наприклад, на сюжет, то у нас є світ, в якому настав колапс, пробуджена від сну герой повинен його врятувати, нелінійне оповідання від npc, які щось знають про РР… Мабуть розробники не дуже приховують джерела натхнення. Однак, на сьогодні, існує самобутніх souls like ігор, які варті вашої уваги, навіть якщо ви не є великим фанатом серій темних душ.

5 місце – Mouse Dark

Відкриває топ незвичайний інді проект під назвою Dark Mouse. Якщо не вдаватися в подробиці – то це як Dark Souls, але тільки про мишу… З тим урахуванням, що це top-dawn RPG, в якому ви бачите свого персонажа зверху як в Hotline Miami. У свою чергу це впливає на геймплей.

Механіка практично як у серії соулс: багато зброї ближнього/далекого бою, вічно кончающиеся предмети, багаття, більше босі і т. д. Проект цікавий сам по собі через незвичного виду на головного героя, хорошу історію похмурого світу і важкого геймплея, який не набридає.

Звичайно, бюджетність проекту видає минималистичная картинка, однак з-за цього у гри є своя фішка.

4 місце – Nioh

Якщо раптом ви чекаєте Sekiro: Shadow die twice, яку анонсували на Е3 2018, то скоротати очікування допоможе Nioh. Одна з тих ігор, яку називають найкращою серед колонів душ. Сюжет і сэтинг повністю базуються на японській міфології, що додає шарму грі, але в теж час може заплутати в мотивації героїв, історії босів.

Однак це не зменшує факт того, що Nioh дуже красивий і динамічний проект. Крім того, якщо душі звикли радувати( мається на увазі естетично) нас атмосферою тліну, гнилі і безвиході, то даний проект має повну міфологічну азіатську візуалізацію.

У гри є багато плюсів, а головне, що вона не настільки важка, як могла бути, що робить її цікавою для масового гравця.

3 місце – Ashen

Великий і повноцінний інді action, який спонсорується Microsoft. Проект виконаний в оригінальній мінімалістичною стилістики, яка переносить нас у великий і повністю відкритий світ з різними ворогами і союзниками. За сюжетом(нарешті!) нам не потрібно рятувати світ від чуми, або апокаліпсисів, а знайти місце, яке РР може назвати будинок.

У Ashen явно є філософські підтексти, які пронизують оповідання. Сюрреалистичные картини світу наплоены перешкодами в дусі Розкрадачки гробниць. Ідейний натхненник тут не тільки серія душ, а також Shadow of the Colossus.

Проект явно буде цікавим і його варто чекати. Гра вийде в цьому році.

2 місце – Salt and Sanctuary

Цей стильний 2d платформер не просто копіює механіку Dark Souls, але і додає в неї свої цікаві фішки. Коротко про сюжет: ми потрапляємо на таємничий острів після аварії корабля, зруйнованого чудовиськом. Тут починається справжня м’ясорубка в кращих традиціях душ: вибір класу персонажа, маса зброї, респаун ворогів після смерті і збереження, складні боси і багато тактик проходження.

Магія стає особливим видом зброї, яку довго прокачувати, однак потім вона стане имбовой здатністю. Сам острів дуже великий і складається з 25 різних локацій, в яких не так просто орієнтуватися. Проте він сповнений потайних печер, зрізів, секретів(сміливо можна сказати, що їх більше ніж у всіх трьох частинах Dark Souls), як доброзичливих npc, так і ворожих монстрів. Світ наповнений грамотно і не відчувається порожнім.

З вищезазначених фішок варто виділити святилища, які виступають замість вогнищ. На острові є 5 релігій і служіння кожної з них приносить свої плюси. Також варто виділити дерево прокачування, яке допоможе викручуватись з уміннями як вам хочеться. З мінусів можна виділити, що зовнішній вигляд персонажів і їх дизайн виглядає занадто мультяшним, з-за чого просідає серйозність, однак швидко звикаєш до цього.

Найпрекрасніше, що цим проектом можуть насолодитися не тільки користувачі четвертої плойки, але і ПК гравці.

1 місце – Bloodborn

І звичайно, не можна обійтися без хоча б одного ААА-проекту. Тут мало про що можна сказати – Bloodborn об’єктивно вважається кращою грою жанру souls like. Вона має все найкраще від серії темних душ, але при цьому в ній самобутній сюжет, дизайн, а також більш динамічний геймплей і відсутність щитів. Навіть антураж гри виглядає більш вселяє. Якщо у вас є playstation 4, то ви зобов’язані пограти в Bloodborn прямо зараз.

Це були незвичайні і найкращі на нашу думку гри жанру souls like, які можуть похвалитися відмінностями від серії прабатька.

Джерело: http://astral-td.com.ua/