Як змінити браузер за замовчуванням в windows 11 для віджетів і пошуку

22

Microsoft дійсно настільки хоче, щоб користувачі windows використовували стандартний браузер, що вони зробили зміна браузера за замовчуванням в windows 11 трохи складніше, ніж раніше було в windows 10. Замість того щоб дозволити вам просто змінити “браузер за замовчуванням” в меню налаштувань, вам потрібно окремо вибрати “браузер за замовчуванням” у кожного розширення, наприклад, html,.htm, http або https.

Реклама

Крім того, браузер chrome не зміг змінити ці налаштування самостійно при натисканні користувачем спеціальної кнопки, щоб зробити його браузером за замовчуванням. Замість цього він перенаправляє до відповідного меню, щоб користувач зробив це самостійно. Як не дивно, firefox міг виконувати те ж завдання самостійно. Можливо, найгірше те, що навіть якщо ви правильно зміните налаштування, microsoft все одно відкриє браузер edge, якщо ви натиснете посилання, що з’являються в функції пошуку windows 11 або в меню віджетів.

На щастя, змінити браузер за замовчуванням в windows 11 легко, якщо ви просто виконаєте наступні прості кроки.

Зміна браузера windows 11 за замовчуванням в налаштуваннях

Чесно кажучи, microsoft сильно критикує ситуацію з браузером за замовчуванням в windows 11 через те, що він просто не викликає параметри, необхідні для зміни «браузера за замовчуванням», як в windows 10. Замість цього він приховує потрібні вам настройки під назвою програми, яке ви хочете використовувати за замовчуванням (наприклад, chrome, firefox), і парочку різних асоціацій файлів.

Щоб змінити налаштування браузера за замовчуванням у windows 11:

1. перейдіть в меню налаштувань додатків за замовчуванням. найшвидший спосіб дістатися туди-використовувати пошук windows для пошуку ” програми за замовчуванням» і клацнути верхній результат. Або ви можете натиснути налаштування ->програми ->програми за замовчуванням.

реклама

2. прокрутіть вниз і виберіть браузер , який буде у вас за замовчуванням (наприклад, google chrome).

3. прокрутіть вниз до https і клацніть ім’я поточного браузера за замовчуванням (наприклад, edge). З’явиться спливаюче меню.

Реклама

4. виберіть новий браузер, який ви хочете використовувати за замовчуванням, і натисніть ok.

Ви помітите, що значення за замовчуванням тепер змінені як для http, так і для https. Здається, що вони пов’язані між собою. Якщо з якоїсь причини цього не сталося, повторіть цю дію і для http.

5. повторіть кроки 3 і 4 для .htm і .html. на цьому етапі ви можете зупинитися, і ваш браузер за замовчуванням буде змінений для всіх веб-url-адрес, які ви натискаєте, і навіть для локальних html-файлів на вашому жорсткому диску / ssd, що для більшості людей має значення. Однак ви також можете налаштувати бажаний браузер для відкриття pdfs або інших маловідомих форматів, таких як xhtml і shtml.

Установка браузера за замовчуванням для пошуку та новин

На жаль, як і windows 10 до неї, windows 11 не підтримує вибір браузера за замовчуванням, коли ви натискаєте на будь-які веб-посилання, що з’являються в windows search або в віджеті новин. Незалежно від того, що ви вибрали в меню «налаштування» ->«програми за замовчуванням», ці посилання будуть відкриватися в microsoft edge.

Однак є безкоштовний додаток edgedeflector, який обманює windows 11 (або 10), перенаправляючи ці посилання в браузер за замовчуванням. Ось як це налаштувати.

1. Завантажте та встановіть edgedeflector. Зверніть увагу: якщо ви спробуєте завантажити цю програму в браузері edge, браузер спробує заблокувати її, заявивши, що вона небезпечна (спасибі microsoft; ми впевнені, що ваші мотиви тут чисті). Ви можете натиснути “зберегти”, щоб завантажити її, але все одно краще завантажити в іншому браузері.

Незалежно від того, як ви завантажуєте edgedeflector, windows 11, швидше за все, видасть вам попереджувальне повідомлення при запуску інсталятора. Ви, напевно, зіткнетеся з помилкою smartscreen, яка говорить, що «windows захистив ваш комп’ютер» з цього додатка (колір може бути червоним). Якщо так, клацніть посилання “детальніше”.

А потім натисніть “все одно виконати”.

Після цього ви можете завершити установку.

2. перейдіть до меню програм за замовчуванням.

3. виберіть edgedeflector.

4. клацніть microsoft edge під заголовком “micosoft-edge”.

5. при появі запиту натисніть “все одно переключити”.

6. виберіть edgedeflector і натисніть ок у спливаючому меню.

Тепер це повинно дозволити посиланням, які ви натискаєте з віджетів або пошуку windows, відкриватися в браузері за замовчуванням.