Єс готує «закон про чіпи» — він забезпечить самодостатність європи в напівпровідниковій галузі

33

Єврокомісія оголосила в середу про плани по створенню нової екосистеми виробництва мікросхем, щоб забезпечити конкурентоспроможність і самодостатність європи в напівпровідниковій сфері. Поштовхом до цього став глобальний дефіцит чіпів, який продемонстрував високу залежність від постачальників з азії та сша. Варто відзначити, що в минулому році аналогічний закон розробили і в сполучених штатах.

Reuters

Мета “закону про чіпи” полягає в тому, щоб створити європейську екосистему зі створення чіпів, починаючи від розробки і закінчуючи їх виробництвом. Це повинно забезпечити стабільність поставок і привести до розвитку нових ринків для європейських технологій. Єврокомісар тьєррі бретон (thierry breton) каже, що чіпи — це більше ніж просто ключові компоненти для виробників автомобілів, смартфонів і комп’ютерів. На його думку, напівпровідникова галузь є індикатором технологічного і промислового лідерства.

Бретон сказав «що» закон про чіпи ” буде охоплювати дослідження, виробництво, міжнародне співробітництво та створення профільних відомств. Дефіцит напівпровідників є однією з ключових проблем для відновлення єс від наслідків пандемії covid-19.

Перешкоди на шляху нарощування потужностей для виробництва напівпровідників в європі представлені труднощами з доступом до рідкоземельних металів і небажанням компаній інвестувати великі суми, якщо вони не зможуть запустити заводи на повну потужність з метою збільшення прибутку.