Єс змусить виробників уніфікувати роз’єм зарядки. Apple обурюється

27

За даними джерел, 23 вересня європейська комісія представить законопроект, що зобов’язує виробників мобільної техніки перейти на єдиний роз’єм зарядних пристроїв. Якщо документ затвердять, найбільше постраждає apple.

Що запропонують законодавці?

Зу для смартфонів, планшетів і навушників будуть використовувати єдиний роз’єм. Документ не зачіпає самі зарядники, але зобов’язує робити єдиний коннектор. Швидше за все, це буде usb-c.

Передбачається, що універсальний роз’єм сприятливо позначиться на стані навколишнього середовища, адже при зміні пристрою не буде потрібно позбавлятися від старого адаптера. Екології допоможе й інша норма: заборона на продаж блоків живлення разом з основним гаджетом. Якщо користувачеві знадобиться новий зарядник, він зможе докупити його окремо.

Єврокомісія має намір прийняти пропозицію в 2022-му і дати країнам-членам єс рік на те, щоб включити його в національні законодавства. Виробникам нададуть 12 місяців на реалізацію постанови. А значить, європа прийде до єдиного роз’єму в середині 2024-го.

Що на цей рахунок думає apple?

Каліфорнійський it-гігант-єдиний великий виробник техніки, який не комплектує гаджети роз’ємом usb type-c. У більшості “яблучної” техніки як і раніше використовується lightning. Логічно, що вендору не сподобалася така ідея. Apple заявила, що уніфікація портів може стримувати інновації, створювати масу електронних відходів і дратувати споживачів.

Швидше за все, представники купертіно мали на увазі, що власникам гаджетів доведеться утилізувати всі свої аксесуари, а потім купувати нові з відповідним коннектором. У короткостроковій перспективі це дійсно призведе до сплеску побутових відходів.

Це не перша спроба євросоюзу нав’язати єдиний стандарт

Європейські чиновники намагаються змусити виробників уніфікувати роз’єми більше 10 років. У 2009 році nokia, samsung, lg, sony та інші компанії підписали меморандум про однаковість зарядних пристроїв: вендори зобов’язувалися використовувати microusb. Apple теж приєдналася до документа, але пізніше скористалася лазівкою, яка дозволяла застосовувати власний порт, якщо запропонувати користувачеві адаптер на єдиний роз’єм.

Якщо євросоюз затвердить законопроект, apple буде змушена відмовитися від lightning, щоб не втратити свою частку на величезному ринку єс.